Zew natury, czyli styl eko we wnętrzu

 

 

Wraz z Nowym Rokiem składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia noworoczne, spełnienia marzeń, kolejnych sukcesów, a przede wszystkim – spokoju ducha. Tym samym zapraszamy na pierwszy wpis „Zew natury”, rozpoczynający serię wpisów blogowych poświęconych wnętrzom.

The Agency

Niejednokrotnie, zmęczywszy się zgiełkiem miasta i pędzonym wokół światem, pada stwierdzenie, że może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. I nie ma w tym nic dziwnego. Każdy w końcu pragnie odpocząć, odetchnąć od krzykliwości współczesnego świata, zanurzyć się w naturze i najzwyczajniej w świecie – zacząć wszystko od nowa.

Niekiedy jednak ciężko jest wszystko zostawić, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspomnianą naturę zaprosić do wnętrza własnego mieszkania bądź domu. Wystarczy odzwierciedlić piękno przyrody we wnętrzu, tworząc atmosferę spokoju, co z kolei jest charakterystyczne dla stylu zwanego eko.

Wnętrza w stylu eko nie są wymagające. Z założenia ocierają się one o prostotę, naturalne materiały, a także przedmioty, które powstały dzięki recyklingowi. Jednakże podstawowym elementem stylu eko są barwy w kolorach ziemi. To dzięki nim wnętrza zyskują odpowiedni, kojący charakter, a paleta barw oscylująca wokół beżów, brązów, butelkowej zieleni oraz mglistych szarości, wprowadza w harmonijny świat natury.

    

Jak urządzić wnętrze w stylu eko?

 1. Wykorzystaj naturalne materiały – drewniane podłogi, meble i dodatki z naturalnego drewna, rattanu, wikliny, a także naturalne tkaniny, jak bawełna czy len.
 2. Proste i oszczędne formy  – minimalizm mebli oraz dodatków podkreśli atuty wnętrza
 3. Kolory ziemi – paleta barw wskazująca na inspiracje naturą – brąz, beż, zieleń, szarość
 4. Drugie życie przedmiotów – odnowione meble, bądź przedmioty wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu
 5. Botaniczne akcenty – motywy roślinne w elementach dekoracyjnych, a także dużo żywej roślinności

Jak udekorować wnętrze w zgodzie z naturą?

źródło: Pakamera 

 1.  Lampka Huhu Sowa, VOX, 99zł
 2. Lampion Bula, VOX, 99zł
 3. Figurka Love naturalna, VOX, 89zł
 4. Lampki Happy Lights beżowe, VOX, 129zł
 5. Koc Treno Beż, VOX, 169zł
 6. Poduszka Stem, VOX, 29zł
 7. Poduszka Kore, VOX, 29zł

Zdjęcia: Pinterest, VOX, Pakamera